جمعه پنجم خرداد ۱۳۹۱

فهرست بهای ابنیه 90دوستان عزیز می توانند هم اکنون فایل پی دی اف فهرست بهای ابنیه ۹۰ را از اینجا دانلود کنند

 

دانلود فهرست بهای ابنیه 90

نوشته شده توسط اردشیر در 11:25 |  لینک ثابت   • 

جمعه هفتم بهمن ۱۳۹۰

مبحث اول مقررات ملیدانلود مباحث مقررات ملی ساختمان
مقررات ملي ساختمان مجموعه‌اي است از ضوابط فني، اجرايي و حقوقي لازم الرعايه در طراحي، نظارت و اجراي عمليات ساختماني اعم از تخريب، نوسازي، توسعه بنا، تعمير و مرمت اساسي، تغيير کاربري و بهره برداري از ساختمان؛ که به منظور تامين ايمني، بهره دهي مناسب، آسايش، بهداشت و صرفه اقتصادي تهيه شده است.(قبل از ادامه مطلب يادآور مي‌گردد که تمام مباحث انتشار يافته اين مقررات در قالب لوح فشرده منتشر شده ودر نمايندگي هاي سازمان نظام مهندسي عرضه مي‌گردند.)
 

نوشته شده توسط اردشیر در 21:48 |  لینک ثابت   • 

جمعه هفتم بهمن ۱۳۹۰

آيين نامه زلزله 2800دانلود رايگان آيين نامه طراحي ساختمان ها در برابر زلزله 2800 (ويرايش سوم)

تعداد صفحات: ۱۴۴

نوع فایل:pdf

پسورد: www.avalomran.blogfa.com

حجم فایل: ۱.۴ مگابایت

دانلود فایل

نوشته شده توسط اردشیر در 21:47 |  لینک ثابت   • 

چهارشنبه دوازدهم مرداد ۱۳۹۰

دانلود جزوه طبقه بندی خاک با روش متحد و آشتودانلود جزوه طبقه بندی خاک با روش متحد و آشتو

نقل قول:

جزوه ای 10 صفحه ای درمورد فصل طبقه بندی خاک ها به روش متحد و آشتو این جزوه مربوط به دکتر محسن دریس زاده میباشد و همراه با این جزوه نمونه کاغذ نیمه لگاریتمی هم موجود است در ادامه دانلود بفرمایید

 طبقه بندی خاک

به حجم 1.55 مگابایت

در فرمت فشرده (rar)

Download

نوشته شده توسط اردشیر در 12:12 |  لینک ثابت   • 

چهارشنبه دوازدهم مرداد ۱۳۹۰

جزوه زمین شناسی مهندسیجزوه زمین شناسی مهندسی

نقل قول:

زمین شناسی مهندسی جزء اولین دروس پاس شده دانشجویان عمران است. در درس رمین شناسی مهندسی به مباحثی همچون جابه جایی پوسته رمین زلزله آتشفشان زلزله سیلاب و شناخت انواع سنگ ها از لحاظ مهندسی پرداخته میشه .

در این پست براتون یک جزوه تقریبا کامل زمین شناسی مهندسی گذاشتم امیدوارم مورد استفاده باشه .

                                                           

به حجم 194 کیلوبایت

در فرمت فشرده (rar)

پسورد : www.civil-booklet.blogsky.com

Download

نوشته شده توسط اردشیر در 12:0 |  لینک ثابت   • 

شنبه هفتم خرداد ۱۳۹۰

جزوه مهندسی ترابری به همراه پروژه ترابریترابری از درس های مربوط به راهه و دانشجویان عمرانی که می خوان در زمینه ی راه یا مهندسی ترابری به ادامه تحصیل بپردازن باید این درسو به خوبی یاد بگیرن .

درس اصول مهندسی ترابری با سه هدف به دانشجویان عمران تدریس میشه:

1) برای کسانی که میخوان در آینده در این زمینه کار کنن .

2) برای کسانی که میخوان در رشته مهندسی ترابری ادامه تحصیل بدن .

3) برای افزایش اطلاعات عمومی مهندسان عمران در زمینه مهندسی ترابری .

در این پست براتون جزوه مهندسی ترابری مهندس عابدینی از دانشگاه بیرجند به همراه پروژه مهندسی ترابری که کار آفای مهدی کوهی هست رو  گذاشتم پیشنهاد میکنم  حتما دانلود کنید.لینک دانلود:

               دانلود جزوه مهندسی ترابری

               دانلود پروژ مهندسی ترابری

منبع: cea.ir

نظر یادتون  نره لطفا


نوشته شده توسط اردشیر در 16:38 |  لینک ثابت   • 

شنبه هفتم خرداد ۱۳۹۰

جزوه راهسازی
با توجه به اینکه خیلی از دوستان از هم اکنون شروع به آغاز مطالعه برای کنکور ۱۳۹۰ کرده اند سعی بنده بر این خواهد بو د(البته با عنایت شما دوستان) که جزوات مناسب دروس ی که در کنکور ارشد از آنها سوال مطرح می شود را برای شما عزیزان گرانقدر بر روی وبلاگ قرار دهم. 

راهسازی یکی از دروسی است که بسیار کاربردی است و ارتباط تنگاتنگی با نقشه برداری دارد و همچنین فرمولهای آن نیز مثل نقشه برداری برگرفته از برسی معادله های سهمی و دایره و کلا آنچه به هندسه مربوط میشود است این درس جدیدا بسیار اهمیت پیداکرده است چراکه در کنکور کارشناسی ارشد عمران نیز اضافه شده امروز یکی از برترین جزوات از برترین اساتید عمران جناب دکتر آدرکیش از برترین دانشگاهای ایران یعنی علم و صنعت برای دانلود آماده شده .

                             

                     

لینک دانلود:

                                              فصل دوم : مطالعات مسیر

                                              فصل سوم : نفشه های راه

           فصل چهارم (بخش اول) : محاسبات حجم عملیات خاکبرداری و منحنی بروکنر

           فصل چهارم (بخش دوم) : محاسبات حجم عملیات خاکبرداری و منحنی بروکنر

                                   فصل پنجم و ششم : قوس های افقی و قائم     

                                            فصل هفتم : قوس های اتصال

                                             

نظر یادتون  نره لطفا

 منبع: www.sakhtar.coo.ir
نوشته شده توسط اردشیر در 16:9 |  لینک ثابت   • 

شنبه هفتم خرداد ۱۳۹۰

جزوه بتن پیش تنیده

استفاده از بتن پیش تنیده به جای استفاده از بتن مسلح به علت مزایای بتن پیش تنیده از بحث های نسبتا جدیده که متاسفانه وارد سرفصل های کارشاناسی مهندسی عمران نشده و همچنین در ایران آئین نامه  کاملی برای استفاده از بتن پیش تنیده طراحی و به چاپ نرسیده و مهندسان مجبورند برای استفاده از بتن پیش تنیده از آئین نامه هایی همچون

( BS (BS8110 , BS5400  و ACI 318 استفاده کنند.

همین طور که میدونید بتن تنش کششی رو تحمل نمیکنه و برای رفع این نقص  باید بتن رو یا با میلگرد های کششی مسلح کرد و یا میشه بتن رو پیش تنیده کرد حالا پیش تنیدگی چیه پیش تنیدگی یعنی ایجاد یک تنش فشاری بوسیله ی کابل های فولادی با مقاومت بالا (با  کشیدن کابل به روش های شیمیایی مکانیکی و حرارتی و رها کردن اون بعد از رسیدن بتن به مقاومت لازم  (روش پیش کشیدگی)) (و یا ایجاد تنش فشاری بعد از رسیدن بتن به مقاومت لازم (روش پس کشیدگی) ) به اندازه ی حداکثر تنش کششی که قرار است به سازه وارد شود تا تنش کششی خنثی شود و ضعف کششی بتن برطرف بشه .

استفاده از روش پیش تنیدگی برای رفع ضعف کششی بتن مزایایی چون کاهش وزن سازه و هزینه های اقتصادی به علت کاهش قابل ملاحطه استفاده از بتن و میلگرد ،کاهش ضخامت دال ها و ابعاد ستون ها و تیر ها و کاهش ستون ها و در نتیجه افزایش فضای مفید برای سازه داره  که نمیشه به این راحتی از بتن پیش تنیده گذشت.

در این پست براتون 3 جزوه در مورد بتن پیش تنده تهیه کردم که جزوه اول از دکتر بهرویان هست که در اون توضیحات تقریبا کاملی در باره بتن پیش تنیده و روش های اجرای اون داده شده . جزوه دوم  در واقع یک مقاله درباره طراحی بهینه تیرهای بتن پیشتنیده از دکتر ایرج محمودزاده کنی 1، مهدی حیدری وند رضا قلی قشلاقی و جزوه سوم که در واقع یک کتاب کامل درباره بتن پیش تنیده برای مهندسین حرفه ایه (کتاب سنگینیه و بیشتز برای دانشجویان کارشناسی ارشد و مهندسین حرفه ای کاربرد داره )  از دکتر محمود زاده است امیدوارم مورد استفاده واقع بشن.لینک دانلود:

                 دانلود جزوه بتن پیش تنیده اول از دکتر بهرویان

                 دانلود جزوه بتن پیش تنیده دوم از دکتر ایرج محمودزاده کنی

                 دانلود جزوه بتن پیش تنیده سوم از دکتر محمود زاده

منبع: behruyan.com

        civilz.com

        ccsofts.com

نظر یادتون نره لطفا

نوشته شده توسط اردشیر در 16:8 |  لینک ثابت   • 

شنبه هفتم خرداد ۱۳۹۰

جزوه بارگذاری به همراه پروژه
بارگذاری از مهم ترین دروس عمرانی است طوری که می گن مهندسی که درس بارگذاری رو پاس نکرده باشه مثل یک آدم نابیناست. حالا ببینید کسایی که چارت دروس رشته عمران رو تنطیم می کردن پیش خودشون چی فکر می کردن که درسی مثل فیزیک ۲ که اصلا ربطی به ابن رشته نداره و مربوط به رشته برقه رو ۳ واحد اجباری گذاشتن و بارگذاری به این مهمی رو گذاشتن ۱ واحد اونم اختیاری .

بگذریم بارگدازی در این درس به معنی نیرو های وارد بر سازه است  که این نیروها میتونن ناشی از بارهای زنده (Live Load) (نیروی وسایل و افراد که به صورت متغییر وارد میشن) بار های مرده (Dead Load ) (نیروی ناشی از بارهای دائم مثل وزن دیوار ها و کف)  بار برف ( Snow Load ) (به نیرو‌های وارده بر سازه در اثر انباشت برف بر روی آن اطلاق می‌شود) بارهای ناشی از اختلاف دما ( Temperature Load ) (به نیرو‌هایی که در اثر انبساط و انقباض ناشی از اختلاف دما در سازه بوجود می‌آید اطلاق می‌شود) بارهای ناشی از زلزله ( Earthquake Load ) (مشخصا به نیرو‌های وارده بر سازه در اثر اعمال شتاب از زمین به سازه در خلال زلزله اطلاق می‌شود) بارهای ناشی از فشار آب و فشار خاک (  Solid & Liquid Pressure ) (به نیرو‌های وارده بر سازه در اثر فشار جانبی ناشی از آب (مثلا در سدها) یا خاک (مثلا در دیوار‌های حائل) اطلاق می‌شود) و... باشن .

جالا اگر مهندسی نمیدونه که این بارها از کجا میآن و برای هر سازه چطوری محاسبه میشن چطوری میخواد یک سازه فولادی یا بتونی یا هر چیز دیگه رو طراحی کنه ؟

در این پست به علت اهمیت بسیار زیاد این درس براتون 3 جزوه و یک پروژه کامل به همراه فایل اتوکد از درس بسیار مهم بارگذاری گداشتم که جزوه اول از دکتر زاهدی از دانشگاه علم و صنعت شامل درس کامل مثال ها و تمرینهاست جزوه دوم از از مهندس دانش که درس رو مختصر و مفید در برداره و جزوه سوم از مهندس چوبدار طوسی از دانشگاه مشهده که شامل آموزش کامل درس و آموزش کار با نرمافزار sap هست و یک پروژه کامل بارگداری به همراه فایل اتوکد که شامل جزئیات هست رو گذاشتم پیشنهاد میکنم حتما دانلود کنید.
  

                 

 لینک های دانلود:

دانلود جزوه بارگذاری دکتر زاهدی

دانلود جزوه بارگذاری مهندس دانش

دانلود جزوه بارگذاری مهندس چوبدار طوسی بخش اول

دانلود جزوه بارگذاری مهندس چوبدار طوسی بخش دوم

دانلود پروژه بارگذاری به همراه فایل اتوکد

      منابع:khoycss.ir

               icivil.ir

               civiliran.ir

               parscivil.blogsky.com

 نظر یادتون نره لطفا                                   
نوشته شده توسط اردشیر در 16:8 |  لینک ثابت   • 

شنبه هفتم خرداد ۱۳۹۰

جزوه محوطه سازی
درس محوطه سازی یکی از دروس رشته عمرانه که در اون به کلیه عملیات ساختمانی یا خاکی که خارج از دیوار های محیطی ساختمان و یا سطوحی که برای کار معینی زیر سازی میشود می پردازند. مانند ساخت پیاده رو ها خیابان کشی ها شبکه های آب و فاضلاب و ...  . درس محوطه سازی در دوره ی کاردانی ارائه میشه و متاسفانه  دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته از اون بی بهراند .

در این پست براتون یک جزوه کامل محوطه سازی گذاشتم که هم به درد کنکور کاردانی به کارشناسی می خوره هم به درد دانشجویان کارشناسی پیوسته که درس محوطه سازی رو پاس نمی کنند . پیشنهاد می کنم حتما دانلود کنید .


            


لینک دانلود:

               دانلود جزوه محوطه سازی  

              نظر یادنون نره لطفا

          

             منبع:‌ icivil.ir

نوشته شده توسط اردشیر در 16:7 |  لینک ثابت   • 

شنبه هفتم خرداد ۱۳۹۰

جزوه اصول مهندسی زلزله
اصول مهندسی زلزله  از دروس عمرانه که در اون به مباحثی از قبیل امواج و اثرات زلزله و مقیاس های اندازه گیری آن -درجه آزادی ،روشهای کاهش درجات آزادی - راه هایی برای مقاوم سازی سازه در برابر زلزله و ...  پرداخته میشه. 

من در این پست براتون یک جزوه کامل از درس اصول مهندسی زلزله گذاشتم که نویسنده آن دکتر داوود سفری (دکترای سازه) از دانشگاه شیرازه که امیدوارم مورد استفاده قرار بگیره. 

 

                                          

 

لینک دانلود: 

               دانلود جزوه اصول مهندسی زلزله  

 

 نظر یادتون  نره لطفا

منبع: icivil.ir

نوشته شده توسط اردشیر در 16:6 |  لینک ثابت   • 

شنبه هفتم خرداد ۱۳۹۰

جزوه تقشه برداری و عملیات
نقشه برداری یکی از دروس عمرانه که  در آن کار با دوربین نیو و تئودولیت را به دانشجویان آموزش داده می شود و کارهای از قبیل تعیین ارتفاع نقاط مختلف تعیین زاویه و بدست آوردن مختصات نقاط نسبت به یک نقطه تعیین حجم خاکبرداری و خاکریزی و ... در این درس آموزش داده می شود. 

در این پست جزوات نقشه برداری مربوط به دوره های کاردانی و کارشناسی رو براتون گذاشتم. 

  

                            

لینک دانلود: 

                دانلود جزوه نقشه برداری دوره کارشناسی 

                دانلود جزوه نقشه برداری دوره کاردانی  

نظر یادتون  نره لطفا

منبع: afshinsalari.com/

نوشته شده توسط اردشیر در 16:5 |  لینک ثابت   • 

شنبه هفتم خرداد ۱۳۹۰

جزوه هیدرولوژی مهندسی
امروز برای دانشجویان عزیز عمران  که درس مکانیک سیالات و آمار و احتمالات رو پاس کردن جزوه هیدرولوژی مهندسی رو گذاشتم. 

این جزوه جزوه هیدرولوژی مهندسی دکتر بوداغ پور میباشد. این جزوه در قالب 81 صفحه و تایپی با کیفیت خوب می باشد. دکتر بوداغ پور دارای دکترا از معتبر ترین دانشگاه ژاپن می باشد. این جزوه به صورت فارسی است و به نظر کامل می رسد. برای دانلود به لینک زیر مراجعه فرمایید. 
                                        

                                              

لینک دانلود:  

               دانلود جزوه هیدرولوژی مهندسی 

 

نظر یادتون  نره لطفا

منبع: abadiat.com

نوشته شده توسط اردشیر در 16:4 |  لینک ثابت   • 

شنبه هفتم خرداد ۱۳۹۰

جزوه هیدرولیک
دانشجویان عمران که درس مکانیک سیالات رو پاس  کردن میتونن درس هیدرولیک رو بردارن . همان طور که از اسم هیدرولیک پیداست (هیدرو به معنی آب) این درس از دروس مربوط به شاخه آب رشته مهندسی عمرانه .

از جمله مسائلی که در هیدرولیک بررسی میشه مفاهیم اساسی جریان ، کاربرد معادله مومنتوم در کانال های روباز ، مقاومت جریان ، محاسبه جریان یکنواخت و جریان متغییر تدریجی می توان نام برد.

امروز براتون دو جزوه هیدرولیک براتون گذاشتم که اولیش در ۴۶ صفحه اسکن شده  از آقای مهندس ربیعی فر از دانشگاه تهران جنوب می باشد  و جزوه دوم از دکتر احمد ابریشم چی عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی شریفه بهتون پیشنهاد می کنم حتما دانلودشون کنین . 


                    

 لینک دانلود:

               دانلود جزوه هیدرولیک مهندس ربیعی فر

              دانلود جزوه هیدرولیک دکتر احمد ابریشم چی

نظر یادتون  نره لطفا

 

منبع: civil-eng.ir

         JCH.IR

         abadiat.com

نوشته شده توسط اردشیر در 16:3 |  لینک ثابت   • 

شنبه هفتم خرداد ۱۳۹۰

جزوه محاسبات عددی
محاسبات عددی یکی از دروس رشته های مهندسی از جمله مهندسی عمرانه که در آن بیشتر به تکنیک های حل معادله می پردازه و به سوالاتی از قبیل این  که sin یک عدد چگونه محاسبه می شود؟ (روش تیلر) یا جذر یک عدد را چگونه می توان حساب کرد؟ (روش نیوتن) و … پاسخ میده .

 

در این پست یک جزوه محاسبات عددی براتون گذاشتم  که مربوط به مهندس سلمانزاد از اساتید دانشگاه خواجه نصیره امیدوارم دانلود کنین و از اون استفاده کنید.

                                                                                                     

             

لینک دانلود: 

 دانلود جزوه محاسبات عددی  


منبع:maghaleh.net

نظر یادتون  نره لطفا                                                                       

 

 

نوشته شده توسط اردشیر در 16:2 |  لینک ثابت   • 

شنبه هفتم خرداد ۱۳۹۰

پروژه سازه های فولادی
خیلی از دوستان به دنبال یک نمونه پروژ مجانی و رایگان درس فولاد  هستن و  گیرشون نمیاد . چند روز پیش ناگهان به این چهار پروژه برخوردم  در این پست این 4 پروژ  رو براتون  میگذارم  و می تونید رایگان دانلودش کنید .اگه دانلود نکنین ضرر کردین.

                                                      

                                                                   

 لینک دانلود :  

 
 پروژه شماره 1

 پروژه شماره 2

 پروژه شماره 3

 پروژه شماره 4  

 نظر یادتون نره لطفا                                                           

منبع : www.ccsofts.com

نوشته شده توسط اردشیر در 16:2 |  لینک ثابت   • 

شنبه هفتم خرداد ۱۳۹۰

پروژه سازه های بتن آرمه
امروز براتون 3 پروژ کامل و عالی سازه های بتن آرمه را میگذارم  توصیه میکنم  حتما دانلود کنید. 

 

                                                                                              

                                

لینک دانلود:  
  پروژه شماره 1

  پروژه شماره 2

  پروژه شماره 3  

   

نظر یادتون نره لطفا                                                               
                                                                                                   

منبع : www.ccsofts.com

نوشته شده توسط اردشیر در 16:1 |  لینک ثابت   • 

شنبه هفتم خرداد ۱۳۹۰

جدول اشتال
اینم جدول اشتال برای مهندسین عمران که میتونید در اون به اطلاعات زیر دسترسی پیدا کنید: 

-جدول قطر ، سطح مقطع و وزن مخصوص میله گرد و آرماتور آجدار مسلح کننده موجود در ایران
2-جدول نیروی پایین به بالا در صفحات تقسیم فشار (بیس پلیت ) بر حسب قطر ورق و میزان نیرو
3-جدول اشتال تیر آهن های ردیف آی باریک (آی ان پی) لبه گوشت دار
4-جدول اشتال تیر آهن های ردیف آی بال پهن (آی پی بی)
5-جدول اشتال تیر آهن های ردیف آی بال پهن ( آی پی بی آینتس (یک)) نیمه سبک
6-جدول اشتال پروفیلهای نبشی نورد شده بال مساوی
7-جدول اشتال پروفیلهای نبشی نورد شده بال مساوی سنگین (ادامه)
8-جدول اشتال پروفیلهای سپری نورد شده
9-جدول اشتال پروفیلهای ناودانی نورد شده
10-جدول اشتال تیر آهن های لانه زنبوری (معمولی لانه زنبوری شده )
11-جدول اشتال تیر آهن های لانه زنبوری (با تیر آهن بال پهن لانه زنبوری شده )
12-جدول اشتال تیر آهن های لانه زنبوری (با تیر آهن نیمه بال پهن آی پی ای لانه زنبوری شده )
13-جدول اشتال تیر آهن های لانه زنبوری (با برش ایرانی لانه زنبوری شده )
14-جدول مشخصات مکانیکی پروفیهای تو خالی نورد شده (دایره و چهارگوش)
15جداول دین و اشتال پروفیلهای توخالی گرد سنگین و نیمه سنگین  

                                     

                                         

                                  

 

 لینک دانلود: 

 دانلود جدول اشتال

نظر یادتون نره لطفا                                                                       

                                                                 

منبع : www.civil.ir

نوشته شده توسط اردشیر در 16:0 |  لینک ثابت   • 

شنبه هفتم خرداد ۱۳۹۰

جزوه مکانیک خاک

مکانیک خاک از مهم ترین دروس عمرانی است زیرا که تمامی پروژه های مهندسی بر روی خاک مانند ساختمان ها - جاده ها و یا داخل خاک مانند تونل ها ساخته میشوند و عموما از جنس خاکند. مکانیک خاک  در درس مهندسی پی کاربرد زیادی دارد.  

 من در این پست دو جزوه مکانیک خاک براتون گذاشتم که جزوه مکانیک خاک اول مربوط به دکتر گودرزی که در دانشگاه آزاد همدان تدریش میکنند و البته این جزوه مکانیک خاک در کلاس های آمادگی برای ارشد تدریس شده و جزوه مکانیک خاک دوم از مهندس امیری از دانشگاه خرم آباد  در ۴ بخشه جزوه تقربا کاملی است پیشنهاد میکنم دانلودش کنید.

 

                            

 

لینک دانلود:

  دانلود جزوه مکانیک خاک دکتر گودرزی

 دانلود جزوه درس مکانیک خاک مهندس امیری (قسمت اول)

 دانلود جزوه درس مکانیک خاک مهندس امیری (قسمت دوم)

 دانلود جزوه درس مکانیک خاک مهندس امیری (قسمت سوم)

 دانلود جزوه درس مکانیک خاک مهندس امیری (قسمت چهارم)


   منبع: icivil.ir

           ali2085.persiangig.com

نظر یادتون نره لطفا                  
نوشته شده توسط اردشیر در 15:59 |  لینک ثابت   • 

شنبه هفتم خرداد ۱۳۹۰

جزوه سازه های فولادی۱ و فولادی 2
از مهم ترین و کاربردی ترین دروس رشته عمران سازه های فولادیه که همان طور که از اسمش پیداست در طراحی اعضای سازه های فولادی  کاربرد داره.

  در  درس سازه های فولادی دانشجو باید درس استاتیک و مقاومت مصالح و تحلیل ساره رو به خوبی درک کرده باشه تا  به راحتی یتونه یک خرپا یا قاب رو  تحلیل کنه و نوع عضو رو  برای طراحی  تشخیص بده (فشاری(ستون) ، کششی ، خمشی (تیر) ،خمشی-فشاری و خمشی-کششی (دو عضو آخر تیرستون)) و مقدار تنش موجود در اون رو پیدا کنه و بعد وارد مبحث فولاد بشه و تنش های موجود رو با تنش های مجاز مقایسه کنه و در آخر عضو رو طرح بده بهتون پیشنهاد می کنم حتما اول پیشنیاز ها رو مطالعه کنید بعد وارد درس بشید.

در این پست برانتون جزه درس سازه های فولادی 1 و سازه های فولادی 2 رو از استاد جاوید جمالی (البته مطمئن نیستم از ایشونه یا نه)  گذاشتم امیدوارم مورد استفاده قرار بگیره . 

                                             

                                               

 لینک دانلود:

دانلود جزوه درس فولاد ۱

دانلود جزوه درس فولاد ۲

لینک کمکی:

 دانلود جزوه درس سازه های فولادی ۱و۲  


نظر یادتون نره لطفا                       
نوشته شده توسط اردشیر در 15:56 |  لینک ثابت   • 

شنبه هفتم خرداد ۱۳۹۰

جزوه آمار و احتمالات مهندسی
مکانیک خاک از مهم ترین دروس عمرانی است زیرا که تمامی پروژه های مهندسی بر روی خاک مانند ساختمان ها - جاده ها و یا داخل خاک مانند تونل ها ساخته میشوند و عموما از جنس خاکند. مکانیک خاک  در درس مهندسی پی کاربرد زیادی دارد.  

 من در این پست دو جزوه مکانیک خاک براتون گذاشتم که جزوه مکانیک خاک اول مربوط به دکتر گودرزی که در دانشگاه آزاد همدان تدریش میکنند و البته این جزوه مکانیک خاک در کلاس های آمادگی برای ارشد تدریس شده و جزوه مکانیک خاک دوم از مهندس امیری از دانشگاه خرم آباد  در ۴ بخشه جزوه تقربا کاملی است پیشنهاد میکنم دانلودش کنید.

 

                            

 

لینک دانلود:

  دانلود جزوه مکانیک خاک دکتر گودرزی

 دانلود جزوه درس مکانیک خاک مهندس امیری (قسمت اول)

 دانلود جزوه درس مکانیک خاک مهندس امیری (قسمت دوم)

 دانلود جزوه درس مکانیک خاک مهندس امیری (قسمت سوم)

 دانلود جزوه درس مکانیک خاک مهندس امیری (قسمت چهارم)


   منبع: icivil.ir

           ali2085.persiangig.com

نظر یادتون نره لطفا                                                                            

نوشته شده توسط اردشیر در 15:54 |  لینک ثابت   • 

شنبه هفتم خرداد ۱۳۹۰

جزوه مکانیک سیالات
مکانیک سیالات از دروس مریوط به شاخه آب مهندسی عمرانه و در  این درس به مباحث زیره پرداخته میشه:

۱) بررسی خواص فیزیکی سیالات .

۲) سیالات در حالت سکون : فشار هیدرواستاتیکی و تغییرات آن ، نیروی وارد برسطوح ، شناوری سکون نسبی .

۳) قوانین حاکم بر حرکت سیالات ، انواع جریان ، خط و مسیر جریان ، روابط پیوستگی ،انرژی و مقدار حرکت .

4)تجزیه و تحلیل ابعادی ، مطالعات ابعادی ، اعداد بدون بعد ، اصول مدل های هیدرولیکی

5) بررسی جریان ها در مجاری تحت فشار ، جریان های لایه ای و آشفته ، افت فشار در لوله ها ، افت های موضعی ، خط انرژی و شیب هیدرولیکی ، لوله هلی مرکب (سری و موازی) .

6) نیرو های وارد بر اجسام ناشی از وجود سیال : قشر حد ، جدایی ، نیروی رانش ، اصطکاک و فشار ، نیروی وارد بر ساختمان ها و تاسیسات .

امروز یه جزوه مکانیک سیالات دکتر محسن سلطان پور عضو هیئت علمی دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی رو  و براتون گذاشتم . این جروه مکانیک سیالات در 9 فصل تنظیم شده و بسبار کامله پیشنهاد میکنم حتما دانلودش کنید. 

 

                                

 

لینک دانلود: 

دانلود جزوه مکانیک سیالات دکتر محسن پورسلطان قسمت اول (فصل ۱ تا ۳) 

دانلود جزوه مکانیک سیالات دکتر محسن پورسلطان قسمت دوم (فصل ۴ تا ۶) 

دانلود جزوه مکانیک سیالات دکتر محسن پورسلطان قسمت سوم (فصل ۷تا ۹)  


لینک منبع: sahand.kntu.ac.ir/~soltanpour

نظر یادتون نره لطفا                                                                        

                                                  
نوشته شده توسط اردشیر در 15:54 |  لینک ثابت   • 

شنبه هفتم خرداد ۱۳۹۰

جزوه مقاومت مصالح ۱ و ۲
در درس مقاومت مصالح،  مقاومت مواد و مصالح مختلف در برابر انواع تنش هاشامل تنش برشی ناشی از لنگر پیچش ، تنش برشی ناشی از لنگر خمش و تنش های محوری (تحت اثر نیروی کششی و فشاری ) همچنین دایره موهر و تبدیل تنش ها و روش های انرژی برای تحلیل سازه های مختلف برسی می شود. درس مقاومت مصالح ۲ در چارت رشته عمران به عنوان یک درس اختیاری تدوین شده و در بعضی از دانشگاه ها ارائه نمیشه .

 در این پست براتون چند تا جزوه مقاومت مصالح گذاشتم که اولیش جزوه مقاومت مصالح 1 مربوط به دکتر محمد علی برخورداری از دانشگاه علم و صنعت میشه و در 50 صفحه دومی  جزوه درس مقاومت مصالح ۱ و ۲ که مربوط به مهندس افشین سالاری عضو هیات علمی دانشگاه آزاد – واحد یاسوج و جزوه سوم جزوه مقاوت مصالح یک مهندس احمد رضا جعفری عضو هیئت علمی دانشگاه غیرانتفاعی همدان و ابن جزوه برای کنکور ارشد مناسبه دانلود کنید و لذتشو ببرین.

  

                                                                    

 

لینک دانلود:

دانلود جروه مقاومت مصالح یک دکتر محمد علی برخورداری

دانلود جزوه مقاومت مصالح 1 مهندس افشین سالاری

دانلود جزوه مقاومت مصالح 2 مهندس افشین سالاری

دانلود جروه مقاومت مصالح یک مهندس احمد رضا جعفری

منبع:

      afshinsalari.com

          iransaze.com 

 

نظر یادتون نره لطفا                                                                       

                                       
نوشته شده توسط اردشیر در 15:52 |  لینک ثابت   • 

شنبه هفتم خرداد ۱۳۹۰

جزوه درس استاتیکجزوه درس استاتبک


در این پست براتون جزوه استاتیک رو گذاشتم که از پایه ای ترین دروس مهندسی عمران است برای دانلود روی لینک زیر کلیک کنید 

                       

لینک دانلود: 

 دانلودجزوه استاتبک    

نظر یادتون نره لطفا                                                                                

                       
نوشته شده توسط اردشیر در 15:51 |  لینک ثابت   • 

جمعه ششم خرداد ۱۳۹۰

جزوه تحلیل سازه 1 و 2جزوه تحلیل سازه 1 و ۲

تحلیل سازه  جز درس های بسیار مهمه که پیش نیاز بسیاری از دروس عمرانه . در این درس یاد می گیرین که سازه های با n  درجه نامعینی رو تشخیص بدید و تحلیلشون کنید.

در این پست  جروه های تحلیل سازه ۱ از استاد افشین سالاری از اساتید  برجسته و تحلیل سازه ۲  از مهندس دانش  رو براتون گذاشتم امیدوارم مورد استفاده قرار بگیره . 

 

                                                  

لینک دانلود:

                دانلود جزوه ی تحلیل سازه ها ۱

                دانلود جزوه تحلیل سازه ها ۲


                               

نظر یادتون نره لطفا                

نوشته شده توسط اردشیر در 22:58 |  لینک ثابت   •